O nas

Psychoterapia to praca z człowiekiem. Nie tylko z jego umysłem i tym, co rozumne. To także instynkty, nieuświadomione popędy, nienazwane emocje. I także ciało. Pracownia Psychoterapii i Pracy z Ciałem powstała w idei holistycznej pomocy terapeutycznej. W swojej pracy stawiamy na wysokie standardy psychoterapii indywidualnej, pomocy psychologicznej i zajęć grupowych. Zapewniamy naszym Klientom atmosferę intymności i przestrzeń do rozwoju. Zapraszamy na wspólną wędrówkę w głąb siebie.

 

Maja Wyremblewska, tel: 663-633-698

Jestem psychologiem, psychoterapeutą oraz asystentem psychodramy. Pracuję z młodzieżą i osobami dorosłymi łącząc podejście psychodynamiczne z elementami psychodramy. Swoją pracę regularnie poddaję superwizji. W zależności od potrzeb prowadzę terapię długoterminową, krótkoterminową bądź konsultacje psychologiczne. W Pracowni spotykam się m.in. z osobami doświadczającymi szeroko rozumianego kryzysu (przemoc, nadużycia, rozstania, samotność, rozwód, strata pracy, utrata sensu życia, wypadki komunikacyjne, myśli samobójcze, autoagresja, żałoba),borykającymi się ze stanami depresyjnymi, lękowymi, zaburzeniami osobowości, problemami emocjonalnymi, trudnościami w komunikacji. Swoje kwalifikacje podnoszę uczestnicząc w licznych konferencjach i szkoleniach. Doświadczenie zawodowe zdobywałam odbywając staż w Ośrodku Leczenia Nerwic i Zaburzeń Odżywiania w Gliwicach, pracując w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodku Interwencji Kryzysowej oraz Ośrodku dla Młodzieży Uzależnionej. Prowadzę warsztaty dotyczące m.in. wyrażania emocji, odkrywania własnej kobiecości, wpływu psychiki na sposób odżywiania, poprawy samooceny oraz szkolenia związane z interwencją kryzysową, zachowaniami suicydalnymi, szeroko rozumianą przemocą.

Dominika Miedzińska-Golczyk, tel: 605-285-995

Jestem psychologiem i pedagogiem. Ukończyłam Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej oraz liczne kursy i szkolenia, np. z zakresu interwencji kryzysowej, psychoonkologii, psychodietetyki, terapii zaburzeń lękowych czy terapii traumy. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym na Oddziale Psychiatrycznym i Oddziale Opieki Paliatywnej oraz w Centrum Interwencji Kryzysowej w Częstochowie. Wszystko po to, aby móc służyć Państwu profesjonalną pomocą psychologiczną.

W Pracowni prowadzę warsztaty rozwojowe i grupy wsparcia, szkolenia dla różnych grup zawodowych, a także poradnictwo psychologiczne w trudnych sytuacjach życiowych dotyczących np. zdrady, rozwodu, przemocy, nagłych wypadków losowych i stresu związanego z życiowymi zmianami. Towarzyszę w trudnej drodze żałoby i/lub choroby. Istnieje możliwość umówienia wizyty domowej dla osób przewlekle chorych lub niepełnosprawnych. Zapraszam do współpracy.

Jakub Ritter, tel: 693-770-210

Jakub Ritter

Jestem fizjoterapeutą, który od wielu lat zajmuje się pracą z ciałem. Cierpienie pacjentów pozwoliło mi na bardziej holistyczne spojrzenie na organizm człowieka. Podczas zajęć staram się integrować różne podejścia: masaż, terapie manualne i powięziowe, terapie z płynem mózgowo rdzeniowym, pamięcią tkankową oraz pracę z naszymi wewnętrznymi energiami. To wszystko złożyło sie na warsztat pracy z traumą, gdzie wykorzystuję wiedzę z zakresu ćwiczeń bioenergetycznych, metody TRE jak i Oddechu Biodynamicznego. Przez to osoby korzystające z mojej pomocy mają szansę na świadome odczuwanie swojego ciała oraz na swobodne poruszanie się w przestrzeni emocjonalnej.
Swoich pacjentów zachęcam do aktywności fizycznej, pozytywnego nastawienia, dbania o odpoczynek i sen oraz odpowiedniego odżywiania.

 

Współpracujemy z:

Agnieszka Matyjaszek, tel: 796-096-366Agnieszka Matyjaszek

Jestem psychologiem rodzinnym z dwudziestoletnim stażem. Absolwentką KULu. Pracuję z dziećmi i rodzicami w nurcie poznawczo-behawioralnym.  Prowadzę od dwóch lat zajęcia z tańca spontanicznego dla mężczyzn, kobiet i dzieci, obserwując jak to pomaga uwalniać emocje z ciała człowieka, bez względu na wiek. W pracy bliska jest mi praktyka ruchu Laban Bartenieff oraz Living Dance Form. Zachwyca mnie taniec ludzi Afryki. Zapraszam na zajęcia osoby, które zauważyły, że ruch jest dla nich formą wyrażania siebie.

 

Marlena Potiomkin, tel: 882-834-111, www.pelvisano.pl65451827_375504079758800_5529195361903575040_n

Nazywam się Marlena Potiomkin i uwielbiam pracować z kobietami. Jako doradca noszenia w chustach pomagam mamom okiełznać ich oseski w chuście. W 2015 otworzyłam forum dla chustowych mam – Chustowanie w Częstochowie. Dzięki tej społeczności wspieramy siebie nawzajem. Jako fizjoterapeuta uroginekologiczny pomagam kobietom czuć się dobrze w swoim ciele. Poprzez terapię manualna, masaż tkanek głębokich, biofeeback, prądoterapie przygotowuję kobiety do ciąży, porodu, czy wspomagam powrót do fizjologii po porodzie. Wspieram kobiety z problemami z płodnością oraz seksualnością.