Pracownia Psychoterapii i Pracy z Ciałem "Oto Ja" | Częstochowa

Specjaliści

Do wspólnej wędrówki w głąb siebie w Pracowni Psychoterapii i Pracy z Ciałem zapraszają:

Maja Wyremblewska - właściciel Pracowni, tel: 663-633-698

Jestem psychologiem, psychoterapeutą w trakcie certyfikacji oraz asystentem psychodramy, ale przede wszystkim kobietą, która kocha to co robi i chce pomagać ludziom.

Pracuję z osobami dorosłymi i młodzieżą powyżej 15 r ż. integrując ze sobą różne podejścia terapeutyczne. Moją przygodę z psychologią rozpoczęłam od studiów psychologicznych na Uniwersytecie Śląskim, które ukończyłam z tytułem magistra. Całościowe, 4 letnie szkolenie z zakresu psychoterapii ukończyłam w Śląskiej Szkole Psychoterapii w Gliwicach, w nurcie psychodynamicznym. Również tam zdobyłam tytuł asystenta psychodramy. W swojej pracy, którą poddaje regularnej superwizji, korzystam z obu podejść, ale integruje je z innymi nurtami psychoterapeutycznymi w zależności od potrzeb pacjenta.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam odbywając staż w Ośrodku Leczenia Nerwic i Zaburzeń Odżywiania w Gliwicach, pracując w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w zespole do spraw pieczy zastępczej, Ośrodku Interwencji Kryzysowej, Ośrodku dla Młodzieży Uzależnionej, Ośrodku Pokrzywdzonych Przestępstwem. Brałam udział w wielu programach unijnych w których m.in. zajmowałam się osobami z niepełnosprawnościami, aktywizacją zawodową, diagnozą, szkoleniami z zakresu psychoedukacji. Od 2019 r. jestem właścicielem i założycielem własnej Pracowni Psychoterapii i Pracy z Ciałem Oto Ja.

W swojej Pracowni w zależności od potrzeb prowadzę terapię długoterminową, krótkoterminową bądź konsultacje psychologiczne. Spotykam się z osobami doświadczającymi szeroko rozumianego kryzysu: przemoc, nadużycia, rozstania, samotność, rozwód, strata pracy, utrata sensu życia, wypadki, myśli samobójcze, autoagresja, żałoba. Pomagam również osobom borykającymi się ze stanami depresyjnymi, lękowymi, zaburzeniami osobowości, problemami emocjonalnymi, trudnościami w komunikacji. Prowadzę autorką grupę dla kobiet "Oto Ja", która cieszy się sympatią wielu Pań. Grupa tak spodobała się uczestniczkom, że raz w roku spotykamy się na Zjeździe Absolwentek Grup "Oto Ja" podczas, którego wszystkie edycje mają okazję się poznać. Uwielbiam prowadzić warsztaty i szkolenia dotyczące m.in. wyrażania emocji, komunikacji, odpowiedzialności, roli w związku, odkrywania własnej kobiecości, poprawy samooceny. Organizuję warsztaty wyjazdowe dla kobiet i par pod tytułem „ Podróżuj z Mają” czyli „Oto Ja w terenie” . Dużą uwagę poświęcam terapii par tworząc i prowadząc grupę terapeutyczno rozwojową dla par "Pogadajmy". Interesuje mnie praca z ciałem, problemy niepłodności psychologicznej, terapia prenatalna oraz traumie międzypokoleniowej.
W wolnych chwilach zdarza mi się napisać artykuł czy esej lub coś innego, co według mnie jest godne uwagi. Umieszczam to na swoich profilach i oznaczam to hasłem „Z przemyśleń Mai” (#zprzemyslenmai), a jeśli zdarzy mi się obejrzeć coś ciekawego lub przeczytać komentuję to pod hasłem „Maja czyta” #majaczyta lub „Maja ogląda” #majaoglada. Jestem bardzo kreatywną i twórczą osobą, dlatego w mojej Pracowni nieustannie pojawiają się nowe warsztaty i możliwości rozwoju.

Jakub Ritter
tel: 693-770-210

Jestem fizjoterapeutą, który od wielu lat zajmuje się pracą z ciałem. Cierpienie pacjentów pozwoliło mi na bardziej holistyczne spojrzenie na organizm człowieka. Podczas zajęć staram się integrować różne podejścia: masaż, terapie manualne i powięziowe, terapie z płynem mózgowo rdzeniowym, pamięcią tkankową oraz pracę z naszymi wewnętrznymi energiami. To wszystko złożyło się na warsztat pracy z traumą, gdzie wykorzystuję wiedzę z zakresu ćwiczeń bioenergetycznych, hipnozę, metody TRE jak i oddechu biodynamicznego. Przez to osoby korzystające z mojej pomocy mają szansę na świadome odczuwanie swojego ciała oraz na swobodne poruszanie się w przestrzeni emocjonalnej. Swoich pacjentów zachęcam do aktywności fizycznej, pozytywnego nastawienia, dbania o odpoczynek i sen oraz odpowiedniego odżywiania.

Dominika Miedzińska-Golczyk
tel: 605-285-995

W Pracowni pracuję z osobami dorosłymi i młodzieżą powyżej 16 roku życia doświadczającymi kryzysów życiowych, cierpienia i nadmiarowego stresu. Wspólnie z moimi Klientami dotykamy tematów śmierci, poronień, zdrady, rozwodu, przemocy, kryzysu wartości, utraty sensu, nagłych wypadków losowych i stresu związanego z życiowymi zmianami. Pracuję z osobami, które doświadczyły zdarzeń traumatycznych – wypadków, napaści, gwałtu, przemocy czy nagłej, traumatycznej śmierci kogoś bliskiego. Towarzyszę w trudnej drodze żałoby, również w sytuacjach straty okołoporodowej i/lub choroby. Mój styl pracy oparty jest na wartościach i zasadach Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT), stosuję techniki poznawcze, behawioralne i narracyjne, dobrze czuję się w nurcie terapii egzystencjalnej i opartej na współczuciu (CFT). O psychologii piszę na blogu psychologiawtle.pl. Istnieje możliwość umówienia wizyty domowej dla osób ciężko chorych lub niepełnosprawnych.

Agnieszka Matyjaszek
tel: 796-096-366

Jestem psychologiem rodzinnym z ponad dwudziestoletnim stażem. Absolwentką KULu. Pracuję z dziećmi i rodzicami w nurcie poznawczo-behawioralnym. Prowadzę zajęcia z tańca spontanicznego dla mężczyzn, kobiet i dzieci, obserwując jak to pomaga uwalniać emocje z ciała człowieka, bez względu na wiek. W pracy bliska jest mi praktyka ruchu Laban Bartenieff oraz Living Dance Form. Zachwyca mnie taniec ludzi Afryki. Zapraszam na zajęcia osoby, które zauważyły, że ruch jest dla nich formą wyrażania siebie.
Mateusz Korzekwa
tel. 605-870-620

Jestem psychologiem w trakcie drogi do uzyskania tytułu psychoterapeuty systemowego. Doświadczenie zawodowe zdobywam pracując w poradni zdrowia psychicznego, jak i w Szpitalu Neuropsychiatrycznym Lublińcu. Prowadzę terapię indywidualną i grupową. Pracuję z osobami uzależnionymi, cierpiącymi na depresję, zaburzenia emocjonalne, zaburzenia snu, z osobami przeżywającymi żałobę po stracie oraz będącymi w szeroko rozumianym kryzysie. Praca w szpitalu psychiatrycznym umożliwiła mi także obserwację oraz poznanie specyfiki pracy z osobami cierpiącymi na schizofrenię, zaburzenia osobowości, choroby afektywne, etc. ale także na przyjrzeniu się i udzieleniu pomocy całej rodzinie prowadząc terapię systemową, terapię par i rodzin.