Pracownia Psychoterapii i Pracy z Ciałem "Oto Ja" | Częstochowa

Specjaliści

Do wspólnej wędrówki w głąb siebie w Pracowni Psychoterapii i Pracy z Ciałem zapraszają:

Maja Wyremblewska - właściciel Pracowni, tel: 663-633-698

Jestem psychologiem, psychoterapeutą w trakcie certyfikacji oraz asystentem psychodramy, ale przede wszystkim kobietą, która kocha to co robi i chce pomagać ludziom.

Pracuję z osobami dorosłymi i młodzieżą powyżej 15 r ż. integrując ze sobą różne podejścia terapeutyczne. Moją przygodę z psychologią rozpoczęłam od studiów psychologicznych na Uniwersytecie Śląskim, które ukończyłam z tytułem magistra. Całościowe, 4 letnie szkolenie z zakresu psychoterapii ukończyłam w Śląskiej Szkole Psychoterapii w Gliwicach, w nurcie psychodynamicznym. Również tam zdobyłam tytuł asystenta psychodramy. W swojej pracy, którą poddaje regularnej superwizji, korzystam z obu podejść, ale integruje je z innymi nurtami psychoterapeutycznymi w zależności od potrzeb pacjenta.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam odbywając staż w Ośrodku Leczenia Nerwic i Zaburzeń Odżywiania w Gliwicach, pracując w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w zespole do spraw pieczy zastępczej, Ośrodku Interwencji Kryzysowej, Ośrodku dla Młodzieży Uzależnionej, Ośrodku Pokrzywdzonych Przestępstwem. Brałam udział w wielu programach unijnych w których m.in. zajmowałam się osobami z niepełnosprawnościami, aktywizacją zawodową, diagnozą, szkoleniami z zakresu psychoedukacji. Od 2019 r. jestem właścicielem i założycielem własnej Pracowni Psychoterapii i Pracy z Ciałem Oto Ja.

W swojej Pracowni w zależności od potrzeb prowadzę terapię długoterminową, krótkoterminową bądź konsultacje psychologiczne. Spotykam się z osobami doświadczającymi szeroko rozumianego kryzysu: przemoc, nadużycia, rozstania, samotność, rozwód, strata pracy, utrata sensu życia, wypadki, myśli samobójcze, autoagresja, żałoba. Pomagam również osobom borykającymi się ze stanami depresyjnymi, lękowymi, zaburzeniami osobowości, problemami emocjonalnymi, trudnościami w komunikacji. Prowadzę autorką grupę dla kobiet "Oto Ja", która cieszy się sympatią wielu Pań. Grupa tak spodobała się uczestniczkom, że raz w roku spotykamy się na Zjeździe Absolwentek Grup "Oto Ja" podczas, którego wszystkie edycje mają okazję się poznać. Uwielbiam prowadzić warsztaty i szkolenia dotyczące m.in. wyrażania emocji, komunikacji, odpowiedzialności, roli w związku, odkrywania własnej kobiecości, poprawy samooceny. Organizuję warsztaty wyjazdowe dla kobiet i par pod tytułem „ Podróżuj z Mają” czyli „Oto Ja w terenie” . Dużą uwagę poświęcam terapii par tworząc i prowadząc grupę terapeutyczno rozwojową dla par "Pogadajmy". Interesuje mnie praca z ciałem, problemy niepłodności psychologicznej, terapia prenatalna oraz traumie międzypokoleniowej.
W wolnych chwilach zdarza mi się napisać artykuł czy esej lub coś innego, co według mnie jest godne uwagi. Umieszczam to na swoich profilach i oznaczam to hasłem „Z przemyśleń Mai” (#zprzemyslenmai), a jeśli zdarzy mi się obejrzeć coś ciekawego lub przeczytać komentuję to pod hasłem „Maja czyta” #majaczyta lub „Maja ogląda” #majaoglada. Jestem bardzo kreatywną i twórczą osobą, dlatego w mojej Pracowni nieustannie pojawiają się nowe warsztaty i możliwości rozwoju.

Jakub Ritter
tel: 693-770-210

Jestem fizjoterapeutą, który od wielu lat zajmuje się pracą z ciałem. Cierpienie pacjentów pozwoliło mi na bardziej holistyczne spojrzenie na organizm człowieka. Podczas zajęć staram się integrować różne podejścia: masaż, terapie manualne i powięziowe, terapie z płynem mózgowo rdzeniowym, pamięcią tkankową oraz pracę z naszymi wewnętrznymi energiami. To wszystko złożyło się na warsztat pracy z traumą, gdzie wykorzystuję wiedzę z zakresu ćwiczeń bioenergetycznych, hipnozę, metody TRE jak i oddechu biodynamicznego. Przez to osoby korzystające z mojej pomocy mają szansę na świadome odczuwanie swojego ciała oraz na swobodne poruszanie się w przestrzeni emocjonalnej. Swoich pacjentów zachęcam do aktywności fizycznej, pozytywnego nastawienia, dbania o odpoczynek i sen oraz odpowiedniego odżywiania.